استقبال مجموعه نیاوران از روز جهانی و هفته ملی کودک

97

موزه های مجموعه نیاوران  با برگزاری نمایشگاه “یاد کودکی” از مجموعه ای از داشته های خود شامل دفاتر مدرسه، کتاب و برخی نوشت افزار موجود در مخزن موزه رونمایی می کند.

موزه کتابخانه سلطنتی نیز با دو ویژه برنامه میزبان کودکان خواهد بود و علاوه بر رونمایی از یک جلد نسخه خطی با عنوان “داستان هایی برای کودکان” از گنجینه این موزه، با نقالی حماسی تابلوی واقعه کربلا توسط یک کودک به معرفی یکی دیگر از آثار خود از زبان کودکان می پردازد.

 از دیگر برنامه های این مجموعه می توان به برگزاری کمپ “یک روز هیجان انگیز غارنشینی” و “شبیه سازی کاوش باستان شناسی آب و خاک” توسط گروه اجرایی دوره آموزش خلاق باستان شناسی برای کودکان اشاره کرد که با هدف تعامل زندگی روزمره کودکان با میراث فرهنگی طبق زمان بندی مشخص در طول این هفته اجرا خواهد شد.

اجرای ویژه برنامه های دیگری در روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه همزمان با روز جهانی کودک از جمله اجرای گروه بین المللی شاهنامه خوانی مهرآفرینان بادرود توسط کودکان و نوجوانان، برگزاری تور راهنمایان کوچک در کاخ اختصاصی نیاوران و موزه خودروهای اختصاصی و همچنین برپایی ایستگاه نقاشی در محوطه این مجموعه تاریخی از دیگر برنامه های این روز جهانی خواهد بود.

همچنین نمایشگاهی از دست ساخته های کودکان در پاتوق کودک مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک که در شهریور ماه امسال در محوطه تئاتر شهر برگزار شد با عنوان “من و آثار باستانی” از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ مهر ماه در محوطه باز این مجموعه برپا می شود.

 

برنامه های مجموعه نیاوران برای روز جهانی کودک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.