با کودکانتان در خانه ماز بسازید

81

کودکانی که خود با کمک والدین کاردستی می سازد به اشیاء پیـرامون‌ خود توجه می‌نماید و برای انجام هر کاری راهی می‌یابد. در او روحیۀ جدیدی‌ می‌شکفد‌ و به کمک آن هرگاه در کاری شکست بخورد دچار خـشم و نـاامیدی‌ نمی‌گردد بلکه کار خود را با کوشش و صحت بیشتری ادامه‌ می‌دهد‌.

برای ساخت کاردستی ها از وسایل ساده و در دسترس و مواد قابل بازیافت استفاده کنید. از کودک بخواهید فکر کند که مثلا با یک چوب بستنی چه چیزهایی می تواند درست کند؟ آنگاه وسایل مورد نیاز را در اختیارش قرار دهید. به دور و بر خود نگاه کنید، یا از کودک بخواهید دور و برش را بررسی کند و وسایل دورریختنی که به درد درست کردن کاردستی میخورد را شناسایی کند. دگمه، بطری های یک بار مصرف، سنگ، نخ و کاموا، کارتون های بی استفاده، شانه ی تخم مرغ یا رول های خالی دستمال کاغذی. حتی میتوانید از حبوبات خشک، برگ درختان یا تکه های پارچه استفاده کنید.

ساخت ماز با یک جعبه خالی و نی

یک سمت جعبه را به اندازه ای که تیله از آن رد شود سوراخ نمایید نی ها را به طول های دلخواه ببرید و با کمک چسب حرارتی آنها را به جعبه بچسبانید قبل از چشباندن نی ها ابتدا طرح (پیچ و خم ها)را روی جعبه بکشید.پس از پایان کار می توانید با یک یا چند تیله بازی خود را شروع کنید.

این بازی سبب تقویت مهارت های درک بصری، پیگردی بصری، کنترل بصری و برنامه ریزی در کودکان می شود.

کاردستی: ماز بسازید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.