آیا تا به حال از “جعبه نگرانی” استفاده کرده اید؟

60

همه ما در زندگی روزمره مان مشکلات،ناراحتی ،نگرانی ها و استرس را تجربه می کنیم.در این میان افرادی هستند که خیلی منطقی واصولی با این استرس و نگرانی ها برخورد می کنند و مشکلی با این موضوع ندارد ولی بسیاری درمقابل این استرس و نگرانی ها تسلیم می شوند.

یک روش خیلی خلاقانه،ساده،و زیبایی برای رفع استرس وجود دارد تحت عنوان “Worry Box ” یا جعبه نگرانی که شما عزیزان می توانید آن را درست کنید و این سبک را به کودکان خودتان آموزش دهید تا از همان دوران کودکی بتوانند استرس و نگرانی خود را مهار کنند.

شما یک جعبه مقوایی مثل یک جعبه کفش بیارید و دربش رو محکم چسب نواری بزنید. و بالای آن شکافی کوچک مثل صندوق رای گیری ایجاد کنید.

حالا هر نگرانی که نسبت به یک موضوع دارید رو روی یک تکه کاغذ بنویسید و داخل جعبه بیاندازید.

هر روز نگرانیها و استرس های روزانتان را نوشته و توی جعبه بیاندازید.

هر چند وقت یک بار جعبه را باز کنید و نگرانی های پیشین را مرور کنید.

فایده تکنیک جعبه نگرانی چیست؟

۱- خالی کردن ذهن از نگرانی ها. هر مقدار که آن ها را همراه خود حمل کنید باعث می شود اثر فرسایشی آن بر ذهن و انرژی شما بیشتر شود. وقتی آن ها را روی کاغذ می نویسید ذهن شما مطمئن می شود که شما این دغدغه را به رسمیت شناخته اید و دیگر آن را نگه داری نمی کند.

۲-می توانید بعد از گذشت چندماه جعبه را باز کنید و تمام نگرانیها و استرسهای گذشته خود را مجددا بخوانید. آنگاه متوجه خواهید شد که بخش بزرگی حتی گاهی تا ۹۰% نگرانی های شما بی مورد بوده و یا اصلا اتفاقی نیافتاده. به این روش ذهن خود را تعلمیم می دهید که به سادگی به مسایل کم اهمیت (غیر راهبردی) نپردازد.

۳- در مورد موضوعات مهم-کنترل پدیر (راهبردی) هم بلافاصله دست به اقدام می زنید و به جای اینکه صرفا نگران باشید فقط روی گام اول متمرکز می شوید گام اول که انجام شد روی گام دوم متمرکز می شوید.
آیا باید حتما این جعبه را همراه داشته باشیم؟ این تکنیک تبدیل به اپلیکیشن هم شده است و در اندروید و اپل هم اپلیکیشن آن وجود دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.